BLOG

Wpisujesz w wyszukiwarce „agencja PR Wrocław”?Jak wybrać agencję PR w gąszczu ofert?

Kiedy przed Tobą pojawia się wyzwanie z obszaru komunikacji – tej z mediami, wewnętrznej czy kryzysowej, poszukiwanie doświadczonego partnera to naturalny pomysł. Od 14 lat siedzibą naszej agencji PR jest Wrocław. Tak samo długo spotykamy się z zapytaniami skierowanymi z Google na hasło Agencja PR Wrocław. Jak zatem w stolicy Dolnego Śląska wybrać doświadczoną agencję PR?

Fot. Sfera Group

Powodów może być wiele – wprowadzasz na rynek nowy produkt i chciałbyś zapewnić mu rozgłos. Chcesz stale dostarczać treści do swoich kanałów komunikacji – na stronę www, do materiałów reklamowych. Albo musisz poradzić sobie z systematycznym prowadzeniem kanałów social media takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn. Nowoczesna agencja PR powinna znaleźć dla Ciebie uniwersalne rozwiązanie. Wpisując do wyszukiwarki hasło agencja PR Wrocław nie spodziewasz się może, że Twój potencjalny partner może zaoferować Ci kompleksową obsługę komunikacji. W dzisiejszych czasach doświadczone agencje PR zapewniają szeroki zakres usług komunikacyjnych. Byś nie musiał realizować zadań z obszaru komunikacji z kilkoma różnymi partnerami. Niektóre agencje PR wypromują Twoją markę wśród influencerów, wymyślą slogan dla marki czy zorganizują sesję zdjęciową osób kluczowych.

Poszukiwanie „agencja PR Wrocław” musi mieć sprecyzowany cel

Oczywiście, wpisując do wyszukiwarki agencja PR Wrocław masz z tyłu głowy jakiś cel. On jest fundamentem dalszych kroków. Upewnij się w kontakcie z agencją PR, że przed rozpoczęciem współpracy będziecie mogli doprecyzować te cele poprzez przygotowanie, chociaż podstawowej  strategii komunikacji. Dla Ciebie i wybranej agencji PR powinna to być mapa drogowa z jasno określonymi kamieniami milowymi. Te cele powinny być jak najbardziej precyzyjne. Przykładowo możecie założyć określony wzrost zaangażowania fanów w mediach społecznościowych. Powinno się również ustalić docelowy pułap kosztów ich pozyskiwanie poprzez Facebook Ads. W obszarze komunikacji korporacyjnej możecie dążyć do zbudowania określonego zasięgu komunikacji na LinkedIn. Zapytaj się agencji PR w jaki sposób przygotowują strategię komunikacji.

Jak wybrać agencję PR? Oko w oko

Kieruj się instynktem i doświadczeniem. Pierwsze wrażenie z kontaktu jest zawsze najważniejsze. Jeżeli możesz, umów się najpierw na rozmowę online, a zaoszczędzisz sporo czasu na briefowaniu agencji. Natomiast na etapie prezentacji strategii czy ostatecznego wyboru agencji osobiste spotkanie to nie tylko konieczność, ale też okazja do poznania osób, z którymi możesz współpracować. Dużo skuteczniej Twoje cele może zrealizować agencja PR, która ma doświadczenie w Twojej branży. Szybciej niż pierwsza z brzegu listy wyszukiwania „agencja PR Wrocław” może zapewnić Ci dotarcie do mediów branżowych, lepiej zrozumie specyfikę Twojej firmy, a także w sytuacji kryzysowej nie będzie eksperymentować na Twojej marce. Zapytaj więc, jakie konkretnie projekty z Twojej branży realizowała i staraj się uzyskać jak najwięcej informacji o szczegółach. Da Ci to odpowiedź na temat wartości dodanej, jakiej możesz się spodziewać w efekcie współpracy z agencją PR.

Bądź w kontakcie ze swoją agencją PR

Popularne w polskim Google wyszukiwania w rodzaju agencja PR Wrocław, agencja PR Warszawa, agencja PR Kraków, czy w jakimkolwiek innym mieście, wskazują na potrzebę bliskiego kontaktu klientów z agencją. Faktycznie, pracując w jednym mieście można łatwiej zorganizować spotkanie czy naradę, ale w erze komunikacji, w której spotkanie wręcz eksplodowały, Twój kontakt z agencją zależy głównie od Twoich potrzeb. Tak czy owak, od doświadczonej agencji PR możesz spodziewać się elastycznego podejścia do różnych potrzeb komunikacyjnych. Upewnij się, czy w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych możesz kontaktować się z agencją PR również poza normalnymi godzinami pracy. Bezpieczeństwo, reputacji i rozwój Twojej marki to jedne z podstawowych motywacji do rozpoczęcia współpracy z agencją PR. A wybór zawsze należy do Ciebie.

Fot. Sfera GRoup – Agencja PR Wrocław
Scroll to Top